Mükemmel Bir Organizasyon İçin;

 Her Şey Kontrol Altında

Ufak detaylara dikkat ile mükemmel bir organizasyon hiç uzak değil. Detaylara göstereceğimiz ufak bir ilgi, tahminimizden çok daha büyük bir mükemmelliğe bürüyor kendini. Küçük sihirli dokunuşlar diyoruz biz buna ????. İşin büyük kısmını geride bırakmış olmanın rahatlığıyla bütün o siluete ufak dokunuşlar ekliyoruz. Üstelik bunun bir etkinlik olmasına da gerek yok, mutfağımızda hazırladığımız özel bir yemek bile olabilir bu.

Detaylarda Boğulmayın

Detaylardan bahsetmişken, sadelikten gelen şıklığı da göz ardı edemeyiz. Organizasyonlarınızın her zaman sade ve huzurlu bir yanının da olmasına özen gösterebilirsiniz. Misafirleriniz müzikten ya da kalabalıktan biraz olsun uzaklaşmak istediklerinde, onları da unutmadığınızı görmeliler. Diğer tüm alanlardan daha sessiz bir yeri hazırda tutmakta fayda var. Çocuklar için ayrı bir alan ve palyaço gibi aktiviteler eğlenceli olabilir.

Kişi Sayısını Belirleyin

Kişi sayısını olabildiğince net belirleyerek işe başlamak her zaman avantaj. Misafirlerinizin tüm ihtiyaçlarını hesaplamak biraz zor olabilir. Bu konuda deneyimli birinden destek almak ya da kendinizi o etkinlikteki bir misafir olarak hayal etmek yardımcı olacaktır. Acil durumlar için her etkinlik öncesi görev dağılımı yapmak da olası bir durumda size zaman kazandıracaktır. İlk yardım çantası ve buz bulundurmayı ihmal etmeyin.

Hava Durumunun Önemi

Hava durumunu kontrol etmek basit bir adım gibi görülse de çoğu zaman unutuluyor. Olumsuz bir hava şartı tüm gününüzü mahvedebilir. Birkaç farklı kaynaktan düzenli olarak kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. Özellikle küçük misafirleriniz varsa onlar için farklı ve daha ılıman bir alan oluşturabilirsiniz. Yağmur ya da rüzgâr tüm organizasyonunuzu mahvetmesin istiyorsanız bir “b” planınız her zaman olmalı. Yağmur ihtimaline karşın kapanabilen bir alan ve özellikle akşam saatlerine doğru serinleşen hava için ısıtıcı bulundurmak yararınıza.

Menü tercihiniz

Hemen her organizasyonun en hassas kısmı yemektir. Misafirlerin memnun kalmadığı bir yemek bir anda memnun kalınmamış bir organizasyona dönüşebilir. Bundan kaçınmak için misafirlerinizi davet ederken yemek seçeneği sunabilirsiniz. Böylece herkes için her şey tam istedikleri gibi olur. Yemekleri kendiniz yapacaksanız ise en temelinden vejeteryan, sebze ağırlıklı, et ağırlıklı ve çocuklar için gibi temel menülerle yemekler yapabilirsiniz. Ağır ve yoğun yemekler misafirlerinizde yorgunluk ve şişkinlik hissi yaratacağından yemekleri normalden daha hafif bir versiyonda yapabilirsiniz.

Mükemmel bir etkinlik sizi bekliyor ????

Mükemmel Bir Organizasyonun Sırrı